Gerber de Kalıbı A4 Kağıdına yazdırmak,

Merhaba, Çalıştırığım bir işyerinde Gerber v10 da Hazırladığım bir kalıbı Normal yazıcıdan A4 kağıda açılmasımak istiyorum. Ve A4 kağıdına çıartacağım kalpleri daha sonradan el ile kendim bağlanacağım yazıcıyı ayarlayabiliyorum ve bir kalıbın a4 orada ne kadar büyüklü olmak isteyeceğim ve nasıl yazdıracağım bana yardımcı olunuz. Lütfen.

Comments

• Hi Kenevir47, can you maybe explain your problem in English so we can assist you?
  • kenevir47kenevir47
    edited October 28
    Hi Jolandie, I can do this by turning with google translate while writing I don't know how to write in English.

Hello, I work in a workplace Gerber v10 I want to prepare a template from a normal printer on A4 paper I want to open. And I can set up the printer, which I will attach to A4 paper, the hearts of which will later be connected manually, and help me how big I want to be in a template a4 and how to print. Please.
  • I also thank you for your interest and interest.
  • Would you like to open a picture in Pattern Design? Then the place and plot?
    Thank you for your interest. I don't understand exactly what you mean, but if you write in a way that I understand better, and if you help, yes, I will do whatever you want.
  • Kathy ValadeKathy Valade Gerber Staff 💛
    Please check the Configuration Notes around page 7. Here, you can set up a windows device driver for A4 paper in the Printer Preferences. I am attaching the document that is also included in the AccuMark documentation folder on your desktop.

• Sayın Kathy Valade, ilginizden dolayı size teşekkürlerimi sunuyorum.
    Gönderdiğiniz dosya'yı nerede kullanacağım bu bir pdf dosyasıysa açılmıyor eğer pdf dosyası değilse ne yapmam gerekiyor yani nereye kopyalayayım Teşekkürler.
  • PDF dosyasını açtım fakat kullandığım yazıcı HP Laserjet MFP M426 dir sadece A4 kağıdı kullanabiliyorum büyük boy kağıd kullanamıyorum.
  • Kathy ValadeKathy Valade Gerber Staff 💛
    You will need to change the paper from roll to sheet in printer preferences. PDF is only examples. Please reach out to your local support office to assist if you need additional help, especially in local language.
  • Plotter Yazıcım yok. Kullandığım yazıcı resmi eklidir.
    Bir deseni a4 kağıdına yazdırmak için bahsi ettiğiniz özelikler bu yazıcıda yok veya başka bir yöntemi var.
  • Benim için çok geç oldu neredeyse sabah oluyor yarın işe gideceğim şimdilik iyi geceler. Yarın görüşmek üzere size de rahatsızlık verdim kusura bakmayınız.
  • bickinbickin ✭✭
    edited November 5
    Sevgili Kenevir47

Bu yapmak çok zor değil, ve birden çok yolu var. Ben hızlı olanı anlatmaya çalışacağım. Accumark explorer üzerinden parçaları seçin ve sağ tıklayın gönder ve plotter seçin. Bu karşınıza aşağıdaki gibi ekran (Picture1) çıkacaktır. Yukarıda plottera gönder diğiniz buttonun yan tarafında bir tane daha ikon vardır.  Buna tıklayın. 

Bu işlem kalıplarınızı BMP olarak birebir çıktısını c:\PLot içerisinde oluşturacaktır. Artık bu dosyaları direk seçip sağ tıklayıp printera gönderebilirsiniz. 

Sonuç : 

Bu konu hakkında Gerber Turkiye Temsilci Glengo Teknoloji Firmasından Türkçe destek alabilirsiniz. Program içinde bazı ayarlamalar yapmanız gerekebilir. 
  • Sayın bickin,
    Bu yapmak çok zor değil, ve birden çok yolu var. Ben hızlı olanı anlatmaya çalışacağım. Accumark explorer üzerinden parçaları seçin ve sağ tıklayın gönder ve plotter seçin. Bu karşınıza aşağıdaki gibi ekran (Picture1) çıkacaktır. Yukarıda plottera gönder diğiniz buttonun yan tarafında bir tane daha ikon vardır.  Buna tıklayın. 
    Siyah cümlede bir ikondan bahsettiniz o hangi ikon dır.
    Ayrıca yazıcıya gönderdiğimde örneğin 105 cm Yükseklikte ve 65 cm genişliğinde olacak şekilde a4 kağıdına dağıtarakmı çıkartacak yoksa sadece desen göründüğü gibimi çıkacak yani sadece 1 tane a4 kağıda değilde 105 cm 65 cm çapta çıkması lazım.
  • İlk resimde kirmizi renkli kare ile isaretledigim ikondur.
  • Anladım teşekkür ederim.
    Sizin gönderdiğin görsellere bakarak yaptım işlemi uyguladım çalışma bir adım istediğime yaklaştık. Ancak desen aynı sayfada küçük çıkıyor oysa benim istediğim tek kalıbı parçalara ayırarak gerçek insan boyutuna uygun şekilde ayrı sayfalara bölerek yapmak istiyorum. 
  • bickinbickin ✭✭
    edited November 7
    Anladığım, bir kalıbı A4 boyularında bölüp bunu fiziki koşullarda elle birleştirmek istiyorsunuz. Çünkü plotter çıktısı alamıyorsunuz değil mi?

Bunun için 10.2 versiyonu yeterlimi bilmiyorum. Ama 12.2 versiyonunda aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi bir özellik bulunmakta bunu kullanarak PDF çevirip A4 printera gönderebilirsiniz. 

Not : A4 veya A3 printerlar donanımsal olarak kağıdın en uç kenarlarını her zaman boş bırakır. Plotter gibi kağıt kenarına kadar çizim yapmayabilir. 
  • Sayın bickin yukarıda bahsettiğiniz gibi (Anladığım, bir kalıbı A4 boyularında bölüp bunu fiziki koşullarda elle birleştirmek istiyorsunuz. Çünkü plotter çıktısı alamıyorsunuz değil mi) evet konu anlattığınız gibi istediğim de zaten buydu öyle yapmak istiyorum Teşekkür ederim. bende 12.2 versiyonu yok.
  • Bizimle ihtibarata geçebilirsiniz. Glengo Teknoloji Olarak güncellemeye yardımcı olabiliriz.
  • Sayın bickin Çok teşekkür ederim.
    Tek sorunum kalıpların a4 kağıda dökmek kaldı olmaz yola devam.
  • Başka bir yöntem daha var olabilir. Mesela ilk bahsettiğim adımları uygulayın. Kalıpların görüntüleri C:\PLOT düşecektir. Sonra bu dosyaları LibreCalc veya Excel alın ve Bunun üzerinden printera gönderin. Ekte test.pdf olarak yazıcı çıktısı yaptım. 
    En mantıklı bu şekilde yapılabilir. Tabi internette resim dosyasını A4 bölen bir yazılımda işinizi görecektir.
  • Teşekkür ederim deneyeceğim sonra sizi bilgilendireceğim.

• Denedim çok teşekkür ederim çok faydalı oldu.
Sign In or Register to comment.